Martin Jacura: Zvažujeme alternativní možnosti výuky, důležité bude i rozhodnutí vedení ČVUT a ČVUT FD

Vážené studentky, vážení studenti,

vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky je zřejmé, že původně předpokládané obnovení výuky od pondělí 23. března 2020 bylo, bohužel, příliš optimistickým odhadem. Bude-li se vyvíjet situace příznivě, pak se opět začneme setkávat po Velikonocích. Nebudu ale raději předbíhat. Ústav dopravních systémů v tuto chvíli zvažuje alternativní způsoby výuky v jednotlivých předmětech (distanční, videokonference apod.), které by bylo možné uskutečňovat právě od 23. března 2020. Je třeba posoudit každý předmět samostatně dle jeho obsahu, povahy a cíle výuky, nelze udělat ukvapená paušální rozhodnutí. Konkrétní opatření, jež budou závislá též na dalším příkazu pana rektora a opatřeních vedení fakulty, vám sdělíme prostřednictvím našich webových stránek ve druhé polovině příštího týdne.

Zdraví Vás a pevné zdraví přeje

Martin Jacura
vedoucí Ústavu dopravních systémů